Puchar Recyklingu Banku Ochrony Środowiska
Zarząd Oczyszczania Miasta, Warszawa

Puchar Recyklingu Ministerstwa Infrastruktury
Usługi Komunalne „Wodnik” Sp. z o.o., Trzebnica

Puchar Recyklingu Związku Miast Polskich
Związek Gmin Karkonoskich, Mysłakowice

Puchar Recyklingu Polskiej Izby Ekologii
"EKO-REGION" Sp. z o.o., Bełchatów

SZKLANA STATUETKA
"EKO-REGION" Sp. z o.o., Bełchatów
Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych, Wągrowiec
REMONDIS Sp. z o.o., Warszawa

Wyróżnienia:
Urząd Miasta, Międzyrzec Podlaski
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Bierawa
Gminny Zakład Komunalny, Włoszakowice

SREBRNA PUSZKA
Zakład Gospodarowania Odpadami „Gać” Sp. z o.o., Oława
Usługi Komunalne „Wodnik” Sp. z o.o., Trzebnica
P.P.H.U. "LECH-MET" Sylwester Lech, Żmigród

Wyróżnienia:
Związek Gmin Karkonoskich, Mysłakowice
"EKO-REGION" Sp. z o.o., Bełchatów

Pojemniki na puszki ufundowane przez Fundację RECAL:
Usługi Komunalne „Wodnik” Sp. z o.o., Trzebnica
P.P.H.U. "LECH-MET" Sylwester Lech, Żmigród
Związek Gmin Karkonoskich, Mysłakowice

Nagroda rzeczowa od firmy Tomra ORWAK Polska - "puszkojad"
Zakład Gospodarowania Odpadami „Gać” Sp. z o.o., Oława

ZŁOTA BELA MAKULATURY
P.U.H.P. "LECH" Sp. z o.o., Białystok
"EKO-REGION" Sp. z o.o., Bełchatów
REMONDIS Sp. z o.o., Warszawa

Wyróżnienia:
Pola Sp. z o.o., Motycz
Zarząd Oczyszczania Miasta, Warszawie

LIDER ZBIÓRKI TWORZYW
Ekologiczny Związek Gmin "Działdowszczyzna", Działdowo
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Koszalin

Wyróżnienia:
"EKO" M. Golik, J. Konsek, J. Serwotka S.J., Rybnik
EKOM P.U.H., Zabłocie

Nagroda rzeczowa od firmy ELANA PET Sp. z o.o.
Celowy Związek Gmin CZG-12, Długoszyn

Nagroda rzeczowa od firmy IMP POLOWAT Sp. z o.o.
Zakład Gospodarowania Odpadami „Gać” Sp. z o.o., Oława (Medal Lidera Polskich Sortowni)
BESKID, Żywiec (Medal za "Niesienie kaganka oświaty")

ZIELONA BATERIA
Związek Komunalny "Wisłok", Rzeszów (+15 tys. zł od NFOŚiGW)
Związek Gmin Karkonoskich, Mysłakowice (+15 tys. zł od NFOŚiGW)
Gminny Zakład Komunalny, Włoszakowice (+15 tys. zł od NFOŚiGW)

Wyróżnienia + zestawy po 10 pojemników na baterie ufundowane przez Organizacje Odzysku REBA
Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chyloni", Gdynia
BESKID, Żywiec
Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg

EDUKACJA EKOLOGICZNA
Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chyloni", Gdynia
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Koszalin
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne, Bytów

Wyróżnienia:
Szpital Wojewódzki, Opole
Związek Gmin Karkonoskich, Mysłakowice
Związek Międzygminny "Koniński Region Komunalny", Konin

Nagrody rzeczowe:
10 tys. szt. worków do selektywnej zbiórki od firmy STARPACK
Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg

Pojemniki do selektywnej zbiórki od firmy TITAN EKO
Urząd Miasta, Kraków
Wysypisko Odpadów Komunalnych, Poznań

Nagrody finansowe ufundowane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

WFOŚiGW w Zielonej Górze
25 tys. zł - Celowy Związek Gmin CZG-12, Długoszyn

WFOŚiGW w Olsztynie
5 tys. zł - Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg
12 tys. zł - Ekologiczny Związek Gmin "Działdowszczyzna", Działdowo
8 tys. zł - Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Olsztyn

WFOŚiGW we Wrocławiu
10 tys. zł - Usługi Komunalne „Wodnik” Sp. z o.o., Trzebnica
10 tys. zł - P.P.H.U. "LECH-MET" Sylwester Lech, Żmigród

WFOŚiGW w Łodzi
10 tys. zł - "EKO-REGION" Sp. z o.o., Bełchatów
5 tys. zł - PHU JUKO J. Szczukocki, Piotrków Trybunalski
5 tys. zł - Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta "Eko-Serwis", Kutno
5 tys. zł - Związek Gmin Regionu Kutnowskiego, Kutno

WFOŚiGW w Katowicach
10 tys. zł - BESKID, Żywiec
10 tys. zł - "EKO" M. Golik, J. Konsek, J. Serwotka s.j., Rybnik
10 tys. zł - EKOM P.U.H., Zabłocie